Jesteś tutaj

Warsztaty profilaktyczne z Lechem Dyblikiem w SP w Rogoźniku.

Dnia 18 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pana Lecha Dyblika – wybitnego aktora filmowego i teatralnego. Podczas spotkania z uczniami klas VI, VII i VIII odsłonił kulisy swojego uzależnienia. Szczerze opowiedział o zmaganiach z tą chorobą. Artysta nie pije już od 25 lat, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jego problemy z alkoholem wcale się nie skończyły. Przestrzegał młodzież przed nadużywaniem trunków i próbował obalić mity na temat alkoholizmu. Pan Dyblik ma poczucie pewnego rodzaju misji. Opowiedział wiele anegdot ze swojego życia. Uczniowie mogli posłuchać też piosenek w jego wykonaniu. Przyznał, że nauki gry na gitarze oraz śpiewu nauczył się, aby zająć się czymś, kiedy udało mu się wygrać z chorobą alkoholową. Usłyszeliśmy w jego wykonaniu rosyjskie romanse i odeskie pieśni.

            Przyznał, że nie jest pewien, czy to spotkanie odniesie jakikolwiek skutek, ale mocno wierzy, że nie pozostanie ono bez wpływu. Dodał, że przyczyn alkoholizmu należy szukać już u początków naszego życia i w relacjach z najbliższymi.

            Po spotkaniu powiedział: „Nie wierzyłem, że młodzi ludzie będą w stanie cokolwiek zrozumieć i wysiedzieć 2 godziny, cierpliwie słuchając moich wywodów na temat zagrożeń, które czają się za rogiem. A oni, co  jest dla mnie dość zaskakujące, siedzieli jak w filharmonii”.

 

                                                                       

                         

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer